Hrajte zodpovedne – my hráme na rovinu

Linka pomoci: 0800 800 900

Prevádzkové hodinky: pondelok až piatok od 9:00 do 17:00

Ascomp je spoločensky zodpovedná spoločnosť, ktorej záleží na zodpovednom správaní svojich hráčov. AScomp, ako prevádzkovateľ kasín a stávkových hier, vykonáva svoju činnosť legálne, zodpovedne a poctivo. Poskytujeme hráčom podporu a kompletné informácie z hazardnej oblasti.

Ak začnete hrať stane sa to zábavou. V kombinácii s možnou výhrou, atmosférou kasín spôsobuje ešte vzrušujúcejší zážitok. Hazard je atraktívny ak chcete skúsiť rýchlo prísť k peniazom a skúsiť svoje šťastie. Dbajte na bezpečné hranie a majte ho stále pod kontrolou. Existuje skupina ľudí, ktorí však nemajú pod kontrolou a strácajú tak kontrolu nad svojím triezvym rozhodovaním. Zažívajú obrovské stavy eufórie v čase výhier a žijú v domnienke, že dokážu šťastenu ovládať, na druhú stranu pri prehrách upadajú do zúfalstva a myslia si, že ich šťastena opustila ale čoskoro sa vráti. Častokrát sa stáva, že ak prehrávate, tak pokračujete v hraní s cieľom získať späť prehrané, no ak vyhrávate viete, že využívate vyhrané peniaze. Ak sa takéto niečo u vás deje, tak to už nie je hranie za účelom zábavy, ale pobláznenie.
Hrajte s rozumom a citlivo, pretože hazard môže byť návykovým. V takomto prípade je potrebné sa nechať diagnostikovať, jedná sa častokrát o poruchu impulzívneho ovládania sa, ale čo je pozitívne tak tento druh poruchy je liečiteľný. Väčšina hráčov dokáže svoje hranie udržať pod kontrolou a nehrozí im, že podľahnú patologickému hraniu. Nemusíte mať strach, že by sa z vás stal závislý hráč, keďže len okolo 5% z pravidelných návštevníkov sa stáva závislým.

Pýtate sa za akých okolností sa stanete závislým hráčom? Je to ten moment vo vašom živote, kedy začne trpieť váš život kvôli vášni k hazardu. Je k dispozícii množstvo testov, ktorými dokážete zistiť, či máte ono nutkanie. Medzi signály, ktoré môžete pozorovať patria nutkavé hazardné hranie, požičiavanie si peňazí na hazard, zmeny v charaktere hráča, klamstvo, utajovanie, riskovanie, hanbenie sa, riskovanie zamestnania rodiny atď.

Ak sa stane osoba závislá, tak je možné podať písomnú žiadosť o zákaz vstupu do herien na dobu určitú. Odporúčame vyhľadať odbornú pomoc, pretože je veľmi ťažké pre ľudí prekonať tento druh patologického správania. Podpora od rodiny je rovnako potrebná, keďže patologický hráč nie je schopný vyhľadať sám odbornú pomoc. Môžete sa obrátiť odborníkov na linke pomoci alebo na webstránke https://www.hrajsrozumom.sk/ na ktorej sa môžu hráči otestovať a dozvedia sa tiež všetky dôležité informácie, prípadne adresujú svoje otázky v súvislosti s hraním.